BRAK MIEJSC NA SZKOLENIE

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi uprzejmie informuje, że w dniu 5 marca 2015 roku, o godz. 10.00 w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, ul. Zamenhofa 10, I piętro, sala szkoleń - organizuje szkolenie nt.:

„Praktyczne skutki nowelizacji ustawy Prawa zamówień publicznych”


Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników służb zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego.
Szkolenie poprowadzi Pan Krzysztof Puchacz – prawnik, specjalista z zakresu finansów publicznych, kontroli zarządczej, zamówień publicznych oraz odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ceniony trener w wielu jednostkach sektora finansów publicznych, wykładowca, autor wielu publikacji z zakresu zamówień publicznych i kontroli finansowej oraz wielu artykułów w prasie fachowej, stały współpracownik miesięcznika „Przetargi publiczne”.

W dniu 29 sierpnia 2014 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych, wprowadzająca do systemu zamówień publicznych zmiany dotyczące:
• zamówień na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych;
• przesłanek wykluczenia nierzetelnych wykonawców z udziału w postępowaniu;
• skutków powoływania się na zasoby podmiotów trzecich;
• możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę;
• przesłanek zatrzymania wadium na skutek nieuzupełnienia dokumentów w postępowaniu;
• obowiązku stosowania pozacenowych kryteriów oceny ofert;
• sposobu prowadzenia postępowania w celu ustalenia rażąco niskiej ceny.
Znowelizowane przepisy obowiązują od 19 października 2014 r. Celem szkolenia jest omówienie problemów interpretacyjnych związanych ze stosowaniem nowych przepisów w praktyce.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:
1. Zmiany w zakresie postępowania na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych (wyłączenie obowiązku przeprowadzania przetargu nieograniczonego).
2. Zmiany w zakresie ujawniania tajemnicy przedsiębiorstwa (wskazanie wykonawcy jako strony na której spoczywa ciężar udowodnienia tajemnicy przedsiębiorstwa).
3. Wyeliminowanie dotychczasowych przesłanek wykluczenia wykonawcy związanych z nierzetelnym wykonywaniem zamówień i zastąpienie ich fakultatywną przesłanką wykluczenia wykonawcy, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, pod warunkiem, że zamawiający przewidział taką przesłankę wykluczenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Zmiany w zakresie dotyczącym powoływania się na zasoby podmiotów trzecich w zakresie możliwości powoływania się przez wykonawcę na potencjał ekonomiczny innego podmiotu oraz przewidzenie odpowiedzialności solidarnej wykonawcy oraz podmiotu udostępniającego zasoby w przypadku wystąpienia szkody zamawiającego z przyczyny zawinionego nieudostępnienia zasobów przez ten podmiot.
5. Wprowadzenie możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane lub usługi, jeżeli jest to uzasadnione przedmiotem tych czynności.
6. Zmiany w zakresie zatrzymania wadium m.in. służące ograniczeniu możliwości zatrzymania wadium wyłącznie do tych wykonawców, którzy nie uzupełnili dokumentów w odpowiedzi na wezwanie zamawiającego, co skutkowało brakiem możliwości wybrania oferty.
7. Wprowadzenie obowiązku stosowania kryteriów pozacenowych.
8. Modyfikacje zasad ustalania rażąco niskiej ceny (wskaźnik procentowy wyznaczający granice rażąco niskiej ceny).

Informujemy, że szkolenie jest płatne.
Należność w kwocie 250,00 zł od osoby prosimy wpłacać na konto wskazane w rachunku wystawionym po szkoleniu.

Uwaga - ilość miejsc ograniczona

Brak pisemnej rezygnacji ze szkolenia najpóźniej na 3 dni przed jego terminem jest równoznaczny z obciążeniem Państwa należnością za szkolenie. Odwołanie powinno zostać przekazane do Wydziału Informacji Analiz i Szkoleń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że zawiadomienie o szkoleniu zostało przekazane w formie elektronicznej do wszystkich JST na adresy wskazane do kontaktu z Regionalną Izbą Obrachunkową w Łodzi.

Copyright © 2024 Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi.

Realizacja strony w oparciu o CMS Joomla: Joomedia